A Yorum
  Acilis Sayfasi Yap Sik Kullanilanlara Ekle  

   
A yorum Kurum
iletisim
login
yayin ilkeleri...yazi dizileri

Yazı karekteri : (+) Büyük | (-) Küçük

Aptallığıma verin ama bu gözlere utanmadan bakabilenlerden misiniz?

Kategori Kategori: Aptallığıma verin | Yorumlar 0 Yorum | Yazar Yazan: A.Ulak | 12 Mart 2014 13:05:21

Tüm hafta not alıp bu haftaki yazıyı hazırlamıştım ve yayınlayacaktım ki üç mevsim direnen Berkin`in direnemediğini, bu gözlerin sonsuza kadar kapandığı öğrendim. Yazmanın hiçbir anlamı kalmadı. Bu kadar zaman sonra kendime gelip yazıyı güncelleyip yayınlıyorum. Hepimizin başı sağolsun… Belki de şöyle söylemem gerekiyor. Türkiye ikiye bölündü. Vicdanlılar ve vicdansızlar. Ben vicdanlıların başı sağolsun diyorum…

AK Polisin yazdığı destana halk ağıt yetiştiremiyor… Bir AVM için 8 can….

***

BERKİN'in katilin kim olduğunu konuşunda şüphesi olan var mı?
ya..
Ali İsmail Korkmaz'ın
Ethem Sarısülük'ün
Abdullah Cömert'in
Mehmet Ayvalıtaş'ın
Ahmet Atakan'ın
Medeni Yıldırım'ın
Hasan Ferit Gedik'in
Mustafa Sarı'nın

***

Adalet  ‘SİT’tir dedi. Seçimlere yaklaşık 20 gün kala siyasi iklim yine böl böl ses kaydı yaptı. Bu ses kayıtlarının bir kısmı bile doğru ise AKP’nın açılımı Adalet ve Kalkınma Partisi değil de Aileme Katkı Payı olarak değişmeli diye düşünüyorum.  Bu hafta yine konu başlıkları çok, elbette Başbakan açık ara önde. Ama mahkeme kararları, açıklanan raporlar akla zarar genelgeler, akıl ötesi demeçler, salınan hayatlar ve son dakika özgürlükleri…

***

Bu hafta, yeni Başbakanlık binası “AKSARAY” için tarihi SİT statüsünün değiştirilmesi kararını iptal eden Ankara 11. İdare Mahkemesi'nin kararına rağmen Söğütözü'ndeki inşaat  tüm hızıyla devam ediyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Orman Çiftliği'ne yapılan Başbakanlık binası tartışmaları ile ilgili olarak, "Yaptığımız hukuksuz bir şey yok, güçleri yetiyorsa yıksınlar" dedi.

“Sağlam irade” sloganına başbakan kendini iyi kaptırmış anlaşılan.

***

Halka, Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ülkesi arasına sokma söz veren AKP Hükümeti sözünü tuttu mu?

Türkiye’yi gelişmekte olan ülkeler içinde en borçlu beş ülkeden biri yaptı.

Her fırsatta IMF’ye olan borcu sıfırlamakla övünen Hükümet, 2002 sonunda 129.6 milyar dolar olan dış borç stokunun 2013 Eylül sonu itibariyle 372.7 milyar dolara ulaşmasından nedense hiç bahsetmiyor.

IMF’ye olan borç sıfırlanırken, borç stoku 11 yılda yaklaşık olarak üçe katlandı.

Özel sektör dış borç stokundaki artış ise daha dramatik.

Merkez Bankası’nın geçen hafta açıkladığı verilerine göre 2002 sonunda 43 milyar dolar olan özel sektör dış borç stoku, 2013 Aralık sonu itibariyle tam 266.3 milyar, anlayacağınız 6.2 kat artmış.

Dünya Bankası verilerine göre gelişmekte olan ülkeler açısından en borçlu ülkeler sırasıyla;
714.2 milyar dolar ile Rusya,
471.8 milyar dolar ile Brezilya,
400.3 milyar dolar ile Hindistan,
373.8 milyar dolar ile Meksika
ve
372.7 milyar dolar ile Türkiye oldu.

Buna göre; Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ülkesi arasına girme masalı gerçekleşmedi ama Türkiye gelişmekte olan ülkeler içinde en borçlu beş ülke arasına girdi.

Baktığınız açıya göre bu da başarıdır.

***

Abdülkadir Selvi, "Türkiye bir aşiret devleti değil" diyor.

Aptallığıma verin ama haddimi aşmıyorsam düzeltiyorum.

'Eskiden değildi' olacak. Mevcut halini tanımlayamıyoruz.

***

Başbakan Erdoğan 30 Mart’taki yerel seçimlerde AK Parti’nin seçimlerden birinci parti olarak çıkmaması durumunda siyaseti bırakacağını söyledi. Ankara’da yerel medya temsilcileriyle bir araya gelen Başbakan Erdoğan şöyle konuştu:

“Anketler yoluyla oynanmak istenen bir oyun var. Niye bu partiler hep ikinciliği üçüncülüğü dördüncülüğü kabul ediyorlar. Eğer partim bu seçimlerden de birinci olarak çıkmazsa ben siyaseti bırakmaya hazırım diyorum. Acaba diğerleri bunu bırakmaya hazır mı?”
Ben bu lafı Özal’dan hatırlıyorum da.

Hane % 50 filan evde zor tutuyordunuz ne oldu evden mi kaçtılar?

***

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel medya temsilcileriyle yaptığı toplantının ardından çok önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna 'Şu an gündemimizde yok. Mevcut Cumhurbaşkanımız devam edebilir' dedi.


Sağ olsun demokrasiye inanan başbakan, mevcut Cumhurbaşkanının devam edebileceğine karar vermiş. Kim kime bağlı anlamadım.

Başbakan Erdoğan, gündeminde ilk olarak paralel yapıdan bahsetti ve 'Sakın ola onları ağzınıza almayın. Benim villamdan bahsediyorlar ama Balıkesir'de kendisinin villası çıktı' dedi.

Tencere dibin kara seninki benden kara durumu.

***

Şarkıcı İbrahim Tatlıses, bir televizyon programında 17 Aralık soruşturmasında tutuklanıp serbest bırakılan iş adamı Reza Zarrab ve eşi şarkıcı Ebru Gündeş hakkında yapılan yorumlara Twitter hesabından tepki gösterdi. Takipçilerinin de konuya dahil olması üzerine Tatlıses, “Eğer o zat hırsızsa o zaman ben de hırsızım” sözleriyle Zarrab’a arka çıktı.

Şimdi Zarrab da çıkıp o şarkıcıysa bende şarkıcıyım derse ne yapacağız?

Aptallığıma verin ama İbrahim Tatlıses’in doğru söylemediğini nereden biliyoruz?

***

A Haber ATV ortak canlı yayınında gündeme dair soruları yanıtlayan Başbakan Erdoğan şöyle konuştu:

“İnternet yasasına malum çevreler itiraz ettiler. Yapabileceğimiz kadarını yaptık. O alanda da 30 Mart’tan sonra atacağımız yeni adımlar var. Bu konuda kararlılığımız var. Bu milleti Youtube’a Facebook’a yediremeyiz. Kapatılmaları da dahil. ”

Başbakan Erdoğan gündeme damga vuran dinleme iddiaları ve ses kayıtlarıyla ilgili şunları kaydetti:

“ben artık ‘güvenilir hat’ denilen telefonları kullanmıyorum. Normal telefondan konuşuyorum. ‘Dinlerseniz dinleyin’ diyorum. Ülkenin getirildiği hale bak. Dinlemelerin rezilliği çıktı. Adamı ipe götürür bu dinlemeler. Bunlar adamı eşinden ayırır.”

Başbakan Erdoğan’ın, Youtube ve Facebook’un kapatılabileceği sinyali vermesinin ardından yaşanan tartışmalar sürüyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, internet üzerinden yapılan hakaretlerin suç olduğunu söyleyerek, bunlara müsaade etmeyeceklerini bildirdi.

“Bir ülkenin başbakanına, cumhurbaşkanına küfürler edilecek, olmadık hakaretler yapılacak. Yasadışı birtakım görüntüler alınıp, bunlar servis edilecek. Bunları da biz içimize sindireceğiz. Böyle bir şey mümkün değil. Gerçek hayatta suç olan her şey sanal hayatta da suçtur. Dünyanın hiçbir ülkesinde bu tür uygulamalara müsaade edilmez.”

Aptallığıma verin ama buna bir yorum yapabilemiyorum…

Yorumu tüm dünya yaptı zaten!!!

***

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin yayınladığı genelgeye göre uygulama 1 Mart’ta yürürlüğe girdi. Bakanlığın 3 Ekim 2013’te yürürlüğe giren ÇED Yönetmeliği gereğince maden, petrol, doğalgaz, kayagazı veya jeotermal arama projelerine ilişkin “ÇED gereklidir ya da ÇED gerekli değildir” kararı verme yetkisi 27 Şubat tarihinde yayınlanan genelgeyle valiliklere devredilmişti.

Bakan Güllüce’nin yayınladığı genelgede, valiliklerin gerekli işlemleri uygulamada birlikteliğin sağlanması amacıyla ÇED Genel Müdürlüğü’nün talimatlarına uyulması da istendi. Talimatta ÇED Yönetmeliği uyarınca “ÇED gereklidir ya da gerekli değildir” kararı kapsamında gerçekleştirilen projeler için tanıtım dosyasına gerek olmadığına da dikkat çekilirken “Maden arama projelerine yönelik inceleme ve değerlendirme süreci içinde ‘yer görme’ prosedürü uygulanması gerek bulunmaz. Ruhsat sahibinin aynı olması koşuluyla birbirine mücavir birden fazla ruhsat için birden fazla dosyanın hazırlanmasında sakınca olmaz” denildi. Hükümet, bürokrasi nedeniyle günler süren ÇED’in şartlarının esnetilmesi konusunda bir süredir çalışmalar yürütüyor. Hazırlıkları süren çalışmaya göre ÇED başvurusu yapan şirketin bir vize süresi içinde uyarı yapmadan 60 ceza puanı dolunca iptal edilen Yeterlilik Belgesi için esneklik getiriliyor.

HES’ler, fabrikalar ve maden ocakları için verilen ÇED Yeterlilik belgesinin geçerlilik süresi üç yıldan dört yıla çıkarılıyor. Bakanlık bu amaçla dört yıl önce çıkarılan ÇED Yeterlilik Belgesi Tebliği’ni değiştiriyor. Başvurular 15 gün içinde değerlendirilecek.

Herşeyi vali bilir, bilmiyorsa başbakana sorar…

***

Zafer Çağlayan: “Bunları bize bir Yahudi, bir ateist, bir Zerdüşt yapsa anlarım. Ama bunları yapan Müslümanım diye geçiniyorsa yazıklar olsun”

Bu demeç demokratikleştirme paketindeki nefret suçu kapsamına alınan ayrımcılık maddesinden yargılanması gerekmez mi?

Eğer gerekmiyorsa nefret suçu ne zaman kullanılacak!!!

***

Ergenekon davasında tutuklu yargılanan sanıklardan eski Genelkurmay Başkanı emekli Org. İlker Başbuğ cuma günü tahliye edilmişti.

Bugün de art arda tahliye haberleri geldi. Şu ana kadar Yalçın Küçük haricinde, Tuncay Özkan, Levent Göktaş, Sedat Peker, Kemal Kerinçsiz, Dursun Çiçek, İbrahim Şahin, Alparslan Arslan, Mehmet Ali Çelebi, Hasan Iğsız, Şener Eruygur, Merdan Yanardağ, Alaaddin Sevim, Doğu Perinçek, Muzaffer Tekin, Hasan Atilla Uğur, Hikmet Çiçek, Mehmet Demirtaş tahliye edildi.

Aptalığıma verin ama birden bire ne oldu küçük bir af mı çıktı. Yoksa yakında başlayacağı söylenen cemaat operasyonu için Silivri’de yer mi açıyorlar? Malum, Silivri’ye çifte rezervasyon yakışmaz.

Facebook'ta paylaş   |   Twitter'da paylaş


 | Puan: 10 / 3 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    Türbülans vakaları iklim değişikliği etkisi mi?
Dünyanın gözü kulağı Ortadoğuda: İran-İsrail gerilimi tırmanıyor.
İsrail, Gazze'de yardım konvoyunu hedef aldı: Biri Avustralyalı 7 kişi öldürüldü
DEVLET-ULUSTAN FEDERASYONA, ekitap
Dünyada altın madenciliği nasıl yapılıyor, kazalar ne kadar yaygın?

Gazze'de savaş hukukunu ihlal etmiş olabilecek 6 İsrail saldırısı.
MİLLİLER DE
YENİDEN UMUD IŞIĞI
"ALO NACİ, BURASI PARİS: HALK CEPHESİ KURULUYOR DUYDUN MU?"
Norveç, İrlanda ve İspanya Filistin'i tanıma kararı aldı.

Türkiye'de açlık sınırı 20 bin TL'ye dayandı
Tayland esrarı yeniden yasaklıyor.
İstanbul kirada Avrupa’nın lideri
Türkiye AB’nin 6 milyar Euro mülteci yardımını nasıl harcadı, AB Sayıştayı’nın eleştirileri neler?
Yoksulluk sınırı bir yılda 24 bin TL arttı.

Fahri Kiamil
İki annenin başlattığı akıllı telefon karşıtı hareket çığ gibi büyüdü
Afganistan'da onlarca arkeolojik alan buldozerle yıkılarak yağmaya açıldı.
Franz Kolschitzky: Viyana Kuşatması'ndan Kalan Kahveleri Değerlendiren Girişimci
Kış güneşi arayan Britanyalıların adresi Türkiye

"İNEK BAYRAMI" ekitap
Dünya tarihini şekillendiren 6 içecek türü
Taş Kağıt Makas Oyunu (Jan Ken Pon)
"DUHOK KONUŞUYOR" ekitap
ENTERNASYONAL

Niyetime İlham
KİBİRLİ GÜÇ ZEHİR - ERDEMLİ BİLİM PANZEHİR
KARARLILIK - KİŞİSEL ALTYAPI
TARİHSEL KİŞİLİK
TARİHSEL İNSAN

'Yeşil İslam' Endonezya'yı iklim çöküşünden kurtarabilir mi?
İsviçreli kadınlar AİHM'de görülen iklim değişikliği davasında zafer kazandı.
Yorgun dünya artık yavaş dönüyor
Avustralya’daki dev yosun ormanlarını yapay zekâ koruyor
2023'te sıcaklık rekoru kırıldı

Apple otomobili ABD'de üretime bir adım daha yaklaştı.
Yaşgünün Kutlu Olsun James Webb Uzay Teleskobu
Su ve deterjan olmadan çalışan bir çamaşır makinesi
Akıl okuyabilen robot tasarladılar
Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik , Metaverse, Sanal Uzay Nedir?

Otizmin arkasından Neandertaller çıktı.
Beynimiz uykuda geleceği tahmin etmeye çalışıyor.
Bilim insanı Matthieu Juncker ekosistemi gözlemlemek için ıssız adada 8 ay tek başına kalacak.
Beynine çip takılan kişinin düşünceleri 25 dakika boyunca okundu.
14 Mart Pi Günü, Günün Kutlu Olsun Pi !

Haberleri takip etmeyenlerin sayısı artıyor…
İstanbulluların %44'ü kıt kanaat geçiniyor
Türkiye artık yabancılar içinde ucuz değil…
2023'te 282 milyon insan açlık yaşadı.
Servet dağılımı adaletsizliği: Türkiye'de %1’lik kesim servetin %40’ını alıyor

"RAHATI KAÇAN" ADAM
GÜZİN'LE
GEÇİTKALE'DEN GELİYORDU...
GENÇ BİR YAZARA BİRKAÇ TAVSİYE
DEĞİŞİYOR, YOKSULLAŞIYOR

Çarpık Eğitim
Ziyafet
Kim Aptal, Kim Akıllı
SİVAS
SAMSUN

Mimar Sinan: Bir Dehanın Yükselişi ve Osmanlı Mimarisinin Zirvesi
İskandinav Göçleri ve Vikinglerin Avrupa Üzerindeki Etkisi
Hümanizm Nedir?
Osmanlı’da kahve kültürü, Osmanlı’da kahve isimleri..
Amerika’da Ayrımcı Politikalar ve Siyahi Mücadele Tarihi


kose yazarlari En Cok Okunanlar
Son 30 günde en çok okunanlar
En Cok Okunanlar


Basa git